Проект передбачає індивідуальний та груповий формати роботи з батьками за протоколом МІЖНАРОДНОЇ ПРОГРАМИ ПІДТРИМКИ БАТЬКІВ «SAFE» ( SAFE®- Sichere Ausbildung für Eltern). Програма розроблена на базі відділення педіатричної психосоматики і психотерапії дитячого госпіталю Університету Людвіга-Максиміліана (м. Мюнхен), автор – доктор К. Х. Бріш (Ph.D. Karl Heinz Brisch). В основу програми покладено результати сучасних досліджень, що проводяться у руслі теорії прив’язаності Дж. Боулбі. Програма отримала широке розповсюдження країнами Європи як одна з найефективніших програм підтримки батьків і профілактики психічних розладів дітей, зумовлених неадекватними стратегіями піклування в ранньому віці.

Офіційна сторінка: www.safe-programm.de/ru

Програма SAFE® створена для зміцнення психічного здоров'я дитини через розвиток надійного емоційного зв'язку між дитиною та батьками. Участь у програмі допоможе батькам набути впевненості у взаємодії з немовлям, розвинути чуйність у розумінні емоційних потреб дитини та з перших днів життя будувати відносини, в яких дитина розвиватиметься найкращим чином. Програма розрахована на період з 20-24 тижня вагітності до кінця першого року життя дитини.

СТРУКТУРА ГРУПОВОГО ФОРМАТУ ПРОГРАМИ:

В період ДО НАРОДЖЕННЯ ДИТИНИ:

4 зустрічі групи (орієнтовно на 22-й, 26-й, 30-й та 34-й тижні).

На зустрічах групи обговорюються актуальні для батьків питання: очікування та страхи, пов'язані з народженням дитини; умови здорового психічного розвитку немовляти та його потреби; батьківські вміння, необхідні гармонійної взаємодії з дитиною тощо; відеотренінг батьківської чуйності на матеріалі дидактичних відеозаписів; практика технік самодопомоги для зняття емоційної напруги та відновлення душевної рівноваги.

Індивідуальне інтерв'ю на тему власного дитинства з кожним із батьків.

Інтерв'ю дає можливість батькам визначити, яким чином емоційний досвід, винесений із власного дитинства, визначає їхній стиль поведінки та запобігти негативному впливу травматичних переживань на сприйняття своєї дитини та побудови з нею відносин.

В період ПІСЛЯ НАРОДЖЕННЯ ДИТИНИ:

6 зустрічей групи (орієнтовно - 1й, 2й, 3й, 6й 9й та 10й місяці життя дитини). На зустрічах обговорюються питання, пов'язані з досвідом, пережитим батьками під час пологів (особливо негативних емоційних переживань, щоб вони не вплинули на якість контакту з дитиною); емоційними труднощами батьків у спілкуванні з дитиною та питання батьківської компетентності; способами поведінки батьків у складних ситуаціях (труднощі під час годування, напади безперервного плачу, труднощі із засинанням та режимом дня тощо); забезпеченням догляду за дитиною за принципом «турботи з повагою», що сприяє встановленню міцних емоційних зв'язків із дитиною.

Відеотренінг батьківської чуйності. На індивідуальних зустрічах з батьками обговорюються відеозаписи, зроблені ними в домашніх умовах, на яких відображені різні ситуації спілкування батьків зі своїм малюком.

ІНДИВІДУАЛЬНИЙ ФОРМАТ ПРОГРАМИ:

Індивідуальний формат роботи з сім’єю передбачає адаптацію базового протоколу програми під запит сім’ї.

Контакти для додаткової інформації і запису на програму:
Керівник проекту Кучеровська Наталія Олександрівна

+380 968-06-73-09 n.kucherovska@gmail.com @n.kucherovska

Відгуки:

Професор Бондаренко О.Ф.:

"Програма психологічної підтримки сімей з немовлям, в основу якої покладено концепцію прив’язаності Дж.Боулбі, є широко відомою та найбільш затребуваною у країнах Європи. Завдяки доктору Карлу Брішу, вона стала однією з найпопулярніших психологічних стратегій забезпечення психічного здоров’я дитини з перших днів її життя. Програма навчає батьків розрізняти найтонші нюанси емоційного стану немовляти, розуміти її потреби і будувати здорові психоемоційни стосунки.

Наталія Кучеровська пройшла навчання і отримала сертифікат, що надає офіційне право проведення занять за програмою SAFE, безпосередньо у д-ра К. Бріша. Знаючи професіоналізм і відповідальність кандидата психол. наук Наталії Кучеровської, впевнений, що батьки немовлят і молоді сім’ї, які очікують народження дитини, отримують кваліфіковану психологічну підтримку, що відповідає сучасним європейським вимогам та стандартам".