Арнаутова Вікторія Володимирівна

Теперішня діяльність

 • Приватна психологічна практика, громадська проєктна діяльність у напрямках психологічної реабілітації різних категорій населення – батьків з особливими дітьми, людей з інвалідністю, військовослужбовцій- учасників бойових дій, гендерної політика, інклюзія.

Основні відомості щодо кваліфікації:

 • PhD – Кандидатка психологічних наук за спеціальністю соціальна психологія; соціальна робота. Національна гендерна експертка проєктів ОБСЄ. Магістр управління в освіті. Психолог-консультантка, коуч, тренерка соціально-психологічного тренінгу (СПТ). Загальний досвід психологічної практики – 19 років. Досвід роботи з державними структурами (МОЗ, Міністерство соціальної політики, МОУ, ЗСУ, МВС, НГУ, ДПСУ), з міжнародними організаціями - НАТО, ОБСЕ, ООН Жінки. Активна участь у створенні системи психологічної реабілітації в Україні в різних робочих групах при Адміністрації Президента, Верховній Раді, Міністерстві соціальної політики, досвід реформування психологічної служби Національної гвардії України та спільних проектів з психологічною службою Генерального штабу Збройних сил України – 5 років. Досвід роботи з інституалізації гендерної політики в складових сектору безпеки і оборони, гендерного навчання військовослужбовців, державних службовців цивільних Міністерств та обласних, районних адміністрацій - 5 років. Гендерна експертка – 10 років. Радниця міністра внутрішніх справ з гендерних питань.

Подяки та нагороди

 • Подяка від Київського міського голови В.Кличко «За вагомий особистий внесок у справу підтримки та допомоги учасникам АТО, активну громадянську позицію» від 10.05.2015 р., № 91918.

  Числені подяки від частин та Генштабу Збройних сил України, від частин та Головного управління Національної гвардії України за психологічну роботу із військовослужбовцями на всіх етапах бойової діяльності за 2014-2017 роки.

  Нагороджена відзнакою Президента України «За гуманітарну участь в антитерористичній операції» (2017).

  Нагороджена пам’ятним подарунком годинником від міністра МВС (2018).

  Нагороджена відзнакою Президента України «Лагідна сила» (2019).

Освіта

 • 1996 – Південноукраїнський педагогічний університет ім. К.Д.Ушинського: викладач педагогіки, психології та англійської мови. 2006 – Університет економіки та права «КРОК»: управління навчальними закладами. 2009 - 2011- Програма рівних можливостей та прав жінок в Україні (ПРООН): тренер з гендерної політики. 2011 – Державний інститут сімейної та молодіжної політики за програмою підготовки тренерів з гендерної освіти, гендерної політики, протидії насильству в сім’ї (підвищення кваліфікації). 2013 - Київська Асоціація практикуючих психологів і психотерапевтів (КАППП): тренерка соціально-психологічного тренінгу. 2014 - Київська Асоціація практикуючих психологів і психотерапевтів (КАППП): психолог-консультантка. 2010 – 2019 – різні навчання та курси з підвищення кваліфікації з додаткової психологічної освіти, психотерапевтичних методів, напрямків реабілітації:

Еріксон Інстітут Мерлін Аткінсон - Сімейний коуч; Практикуючий коуч у напрямку невербального коучингу «Система п’яти кілець Стюарта Хеллера»; Навчання методу «Біосуггестивної терапії для корекції психосоматичних розладів», О. Стражний (Угорщина); Майстер-клас Ж. Славинського – Processor PEAT and Transcendence Processor – Процесор ПЕАТ; Життєтворча майстерня Д. Леонтьєва - екзистенційна терапія; Майстер-клас Морітца Егетмейєра – Метафорічні карти – творчій путь до зцілення та ресурсів; Майстер-клас «Метод Ключ у боротьбі зі стресом», Алієв; Майстер-класс Павла Лушина "Екофасілітація"; Семінар Ірени Голуба "Робота зі свіжою травмою і ПТСР"; Семінар Дітті Марчер «Запобігання наслідків шокової травми і розвитку ПТСР» (Дания); Майстер-клас «Робота з тілом – інтегративний підхід», О.Вільвовська; Майстер-клас Інститут психомоторної терапії і соматичного коучінгу – терапія ембодімент, О.Белова – Орловська (Київ); Семінар «Теоретичні принципи та практичні навички психологічної роботи з пацієнтами, що отримали важкі фізичні травми, в тому числі під час військових дій» Гусарової Світлани; «Підвищення психологічної пружності військовослужбовців та цивільного населення», Мікі Дорон (Ізраїль); Міжнародний базовий курс-тренінг з організації надання опіки та психологічної допомоги в умовах бойових дій (кризових ситуаціях), капелан, кризовий менеджер Наомі Пейджет (США); Програма «Теорія та практика кризової психології», Національний Педагогічний університет ім.Драгоманова. Інститут соціальної роботи та управління; Лекції щодо психологічної пружності та реабілітації військовослужбовців у армії Франції, програма декомпресії, НАТО; Тренінг для тренерів «Основи запобігання та лікування ПТСР» Франкліна Пюселіка (США), інструктор із запобігання та лікування ПТСР; Тренінг для тренерів «Психологічна реабілітація військовослужбовців (на прикладі досвіду Ізраїлю)» у рамках проекту «Допомога звільненим військовослужбовцям» реінтегруватись у суспільство, ОБСЕ. Тренери - Гіла Петрова, Моті Пікельнер, курс Бломберг-терапії (Швеція)…

Досвід роботи

 • 2010 – по теперішній час – приватна психологічна практика. Квітень 2014 – по теперішній час - громадська діячка, організаторка і координаторка проєктів в громадських організаціях «Ресурсний центр «Майбуття» та «Ліга офіцерів») у напрямках з психологічної реабілітації та відновлення учасників бойових дій спільно з Генеральним штабом Збройних сил України, Національної гвардії України, Державної прикордонної служби України, соціально-психологічної адаптації військовослужбовців, розробка та проведення програм соціально-психологічної реабілітації військовослужбовців. Більше 45 тисяч учасників програм з психологічного відновлення. Більше 8 тисяч учасників програм з перепідготовки військовослужбовців, запланованих до звільнення на цивільні спеціальності. Координація гендерних проектів з ООН Жінки: логістична підтримка проєкту створення Методичних рекомендацій щодо гендерного викладання у ВВНЗ.
 • 20 квітня 2019 – по теперішній час – радниця міністра внутрішніх справ з гендерних питань: інституалізація засад гендерної політики у підпорядкованих структурах МВС, НПУ, ДПСУ, ДСНС, ДМС, НГУ.
 • 2018 – по теперішній час – наукова діяльність в рамках проєкту Національної академії державного управління при Президентові України щодо розробки національної резіл’єнтності.
 • 2018 - по теперішній час – національна гендерна експертка ОБСЄ у проєкті «Посилення демократичного цивільного контролю над Збройними силами України»: аналіз і оцінка впровадження гендерної політики у Міністерстві оборони України та в Збройних силах України, складання Дорожньої карти щодо впровадження гендерної інтеграції в МОУ та ЗСУ, гендерне навчання військовослужбовців МОУ та ЗСУ, складання програми навчального курсу з демократичного контролю в університеті ім. Черняховського.
 • Липень 2017 – 19 квітня 2019 - радниця командувача Національної гвардії України з питань реформування психологічної служби та гендерної політики: виведення окремої психологічної служби НГУ на високий професійний рівень згідно вимог сучасності; інституалізація засад і впровадження гендерної інтеграції в НГУ, на протязі 1,5 року – єдина штатна радниця серед державних органів в Україні.
 • 2015 – по теперішній час – волонтерська діяльність з підтримки сімей з особливими дітьми в рамках громадської організації «Ресурсний центр «Майбуття»: організаційне та психологічне консультування батьків, співпраця з міжнародними організаціями і постачальниками ліків, співпраця с МОЗ, проведення батьківської конференції, участь в робочих групах, інформаційних конференціях.
 • 2014 – 2016 - волонтерська діяльність: у рамках Психологічної служби Майдану - чергування на гарячій лінії Євромайдан-SOS, індивідуальне консультування, проведення тренінгів з військовослужбовцями-переселенцями із Криму та членами їх сімей.
 • З 2008 – по теперішній час – власниця Центру практичної психології «Смак Життя»: індивідуальне консультування, проведення тренінгів, семінарів, створення та проведення антикризових програм, сімейних коучинг, співробітництво із Конфедерацією інвалідів та громадською організацією онкохворих жінок після мастектомії «Амазонки» – проведення реабілітаційних програм для жінок, дітьми з інвалідністю та членами іх сімей. 2009 - 2011 – участь в проекті ПРООН «Програма рівних можливостей та прав жінок в Україні» в якості тренерки з питань гендерної політики - проведення тренінгів з держслужбовцями цивільних міністерств та обласних, районних рад з впровадження гендерного компоненту в діяльність державних органів та органів місцевого самоврядування. 2002 – 2007 – приватний підприємець: створення власного центру з оптового продажу (Київ): розробка та впровадження організаційної схеми роботи підприємства (Шоу-руму, офісу, складу, кур'єрської служби); постановка управлінського обліку та контролю; здійснення короткострокового навчання персоналу - проведення внутрішніх і зовнішніх тренінгів з управління персоналом, продажами на основі міжнародної програми TACIS. 2001 - 2002 – керуючий менеджер, психолог-методист - Центр Інтенсивного Сприйняття Інформації (Київ): забезпечення навчального процесу груп скорочитання; організація роботи офісу і PR-компаній; проведення презентацій за програмою; тестування та діагностика кандидатів на навчання; розробка психологічного блоку методики швидко читання для дітей та дорослих. 2000 - 2001 - науковий співробітник - Національний науково-дослідний центр оборонних технологій і військової безпеки України (Київ): методична розробка програми «Захист особового складу в умовах психологічної війни», відпрацювання питань з психологічної та психофізіологічної адаптації людей до різних впливів в умовах психологічної війни; аналіз існуючих тестових методик та участь співпраця з кафедрою психофізіології Університету ім. Шевченка та Військово-медичною академією у розробці нових експериментальних діагностичних та антикризових методик; участь у науково-практичних дослідженнях і семінарах за темою «Адаптивні здібності людини в екстремальних умовах».

1997 – 1999 - методист, психолог-консультант, координатор за програмою «Крок за кроком» фонду «Відродження» - Дошкільний заклад (Одеса): забезпечення навчально-виховного процесу в дошкільному закладі, проведення методичної роботи в д/з, організація та проведення навчальних тренінгів, семінарів і презентацій за програмою «Крок за кроком» для різних вікових та службових категорій (студенти, вихователі, інспектори районних управлінь, батьки вихованців), психологічне консультування та діагностика (в підпорядкуванні 20-25 співробітників-вихователів).