Психодраматична освіта в УСП

Психодраматична освіта в УСП

Загальні відомості та кваліфікаційні вимоги підготовки психодраматерапевтів 

Підготовка психотерапевтів, зокрема психодраматерапевтів, відбувається в навчальних проектах Української спілки психотерапевтів (УСП)/ European Association for psychoterapy (EAP) з 1995 року. Всі навчальні проекти об’єднують навчальні групи із кількох напрямків (психодрама, груповий аналіз, гештальт-терапія, сімейна системна психотерапія, центрована на особистості терапія за Роджерсом). Кожна група навчається згідно програмним вимогам напрямку, визначеного стандартами EAP. 

Стандарти освіти є загальними, але кожна секція/напрямок узгоджує свої програми з міжнародними інституціями, які представляють напрямок в EAP.  Для секції психодрами УСП такою інституцією є Federation of European Psychodrama Training Organisations (FEPTO).

За зміст программ та якість навчання психодрамі в проектах УСП відповідає секція психодрами УСП. Секція має у своєму складі сертифікованих навчаючих тренерів, супервізорів та викладачів з України, Австрії, Німеччини та інших європейських країн, що представлені в EAP. 

За стандартами ЄАП і відповідно вимогам FEPTO кваліфікаційний рівень Психодраматерапевт складає не менше 1610 год спеціальної підготовки, а саме:

           • власний досвід 300 год (не менше 240 год в навчальній групі та не менше 40 год індивідуально)
           • навчання веденню психодрами (не менше 160 год)
          • теоретичну та пропедевтичну підготовку (300 год та 150 год відповідно)
           • практичний досвід роботи (600 год, з них не менше 100 год в якості ко-терапевта)
          • супервізійну оцінку практичної роботи (150 год. З них не менше 40 год супервізія однієї групи)

Завершена психодраматична освіта передбачає включення в реєстр психотерапевтів УСП за напрямком психодрама.

Кваліфікаційний рівень Психодрама-консультант складає 960 год., передбачає включення до реєстру консультантів УСП за напрямком психодрама.

Завершена психодраматична освіта є основою для отримання сертифікату EAP  та включення в реєстр психотерапевтів EAP.

Зміст освітніх модулів та тривалість навчання

Основу освіти складає власний досвід. Учасник навчального процесу опрацьовує особистісний матеріал в навчальній групі протягом 8-10 семестрів (двічі на рік, тривалість роботи семестру власного досвіду 5-6 днів). Опрацювання власних обмежень та змісту найсуттєвіших відносин учасників, рефлексія власних поведінкових паттернів та сценаріїв, мають привести до якісних особистісних змін майбутнього спеціаліста, тому екологічна інтеграція набутого досвіду потребує часу. Власний досвід учасники навчання отримують протягом п”яти років. При цьому основний тренер групи веде групу не менш ніж 6 семестрів, потім залучаються інші тренери для розширення уявлення про стилі ведення психодрами.

Інші необхідні модулі навчання учасникам бажано отримувати в періоди між семестрами власного досвіду. Теорія та пропедевтика – з початку навчання, методичний і практичний досвід – після 4 семестру власного досвіду

Теоретичну та пропедевтичну підготовку учасники навчання отримують в окремих семінарах, сертифікованих секцією психодрами, та/або в якості слухачів Українського Психотерапевтичного Університету (УСП).

Власний досвід у вибраному напрямку учасники отримують в малих групах в процесі навчання в одному з проектів власного досвіду,  у групі з постійним складом. Обов’язковою вимогою є досвід  участі у великих групах.

Вимоги до кандидатів:

              • завершена вища освіта (медична, психологічна, гуманітарна),
              • вік не менш ніж 21 рік,
              • висока мотивація на навчання.

Тренерський і супервізійний склад секції психодрами УСП (веде навчання в усіх проектах УСП)

Папач Микола Володимирович, базова освіта лікар-психіатр, реєстровий психотерапевт EAP, психодраматична освіта 1995-2000, більше 30 років роботи в якості клінічного психотерапевта. Індивідуальна та групова робота. Працює у 8 клінічній лікарні м. Києва, відділення психосоматичних розладів

Попелюк Олена Павлівна, базова освіта лікар-психіатр, реєстровий психотерапевт EAP, психодраматична освіта 1995-2000, більше 30 років роботи в якості клінічного психотерапевта. Індивідуальна та групова робота. Працює в Обласній психіатричній лікарні м. Львова

Пащук Людмила Володимирівна, базова освіта лікар-нарколог, реєстровий психотерапевт EAP, психодраматична освіта 1995-2000, більше 30 років роботи в якості нарколога та психотерапевта. Індивідуальна та групова робота з залежностями. Завідує відділенням в лікарні м. Луцька

Ступак Олена Юріївна, базова освіта педагог-дефектолог, логопед, реєстровий психотерапевт УСП, більше 20 років роботи в якості тренера комунікативних навичок, менеджера з персоналу, консультанта. Індивідуальна та трупова робота, робота з сім”ями. Соціодрама та соціометрія в роботі з соціальними групами та організаціями. Київ.

Кухарук Світлана Маркелівна, базова освіта психологічна. Реєстровий психотерапевт УСП в напрямку психодрама та дитяча психотерапія.  Психодраматична освіта  2002-2007. Психолог центру ранньої реабілітації дітей з ураженнями нервової системи у м. Тернопіль.

ВІДКРИТИЙ НАБІР У ГРУПИ ВЛАСНОГО ДОСВІДУ

Перша Київська школа психотерапії керівник Дружинін Андрій Михайлович, координатор проекту Журавель Марина тел.: (067)445-36-67.

Днепропетровская школа современной психотерапии, керівник Лагутін В.В., менеджер Марченко (Пригожина) Валерія тел.: (066)683-42-82.

Буковинський проект сучасної психотерапії, керівник Кошулинська Зоряна Василівна, (067)284-80-17.

Трускавецький проект з групової психотерапії, керівник проекту: Л. Самсонова, менеджер проекту - Ганна Романівна Лілікович тел. (032)264-65-73, (067)853-95-22.Похожие записи:

Навчальна програма для психотерапевтів з центрованої на особистості терапії
Навчальна програма для психотерапевтів з центрованої на особистості терапії
В разделе: Первая киевская школа психотерапии
Навчальна програма для психотерапевтів (напрямок: клієнт-центрована психотерапія). Погоджено з Бюро УСП та Колегією КАППП. Куратор напрямку: Дружинін Андрій. Мета навчального процесу: оволодіння да...
Реферат на тему: Поняття ролі та рольової поведiнки
Реферат на тему: Поняття ролі та рольової поведiнки
В разделе: Рефераты и выпускные работы
Реферат випускниці КШТ, Наталії Моти, Львів - 2006 р. Роль, у соціальній психології, — соціальна функція особистості; відповідний до прийнятих норм спосіб поведінки людей в залежності від їх...
Первая киевская школа психотерапии
Первая киевская школа психотерапии
В разделе: Первая киевская школа психотерапии
Украинский союз психотерапевтов (УСП) и КАППП осуществляют психотерапевтическую подготовку. Программа школы реализуется в соответствии с образовательными, нормативными и просветительскими целями УС...
Всеукраинский фестиваль психодрамы 7-9 октября в Киеве
Всеукраинский фестиваль психодрамы 7-9 октября в Киеве
В разделе: Анонсы
Секция психодрамы УСП приглашает! Психодрама - акциональный метод, имеющий столетнюю историю. Психодрама признана во всех профессиональных ассоциациях мира, применяется в индивидуальной, группов...
Комментарии (0)